15-річного Максима Гришка з Радовичів (Волинська область) вже можна назвати справжнім фермером та бджолярем. Доки дядько школяра захищає країну в лавах ЗСУ, хлопець доглядає його пасіку. Максим вже має три роки досвіду в бджільництві, пише Стільник UA.
Хлопець зізнається, що буває важко поєднувати всі свої заняття — навчання у школі, догляд за господарством та бджолами. Максим живе разом з мамою та молодшим братом. Родина утримує свиней, тому хлопець допомагає порати їх. Також юний бджоляр допомагає своїй тітці доглядати за конем.
Бджіл дуже любить, знає, що вони дуже важливі для природи та людей, тому закликає берегти їх. Ще в 12 років Максим почав допомагати дядькові на пасіці. Зараз хлопець вже сам повноцінно доглядає 10 бджолосімей.
“Я ще в 12 років допомагав дядькові: качав мед, вчився доглядати за вуликами. Моїми вчителями стали брати моєї мами, дядько Андрій та дядько Жора. Вони займаються цим усе життя, навчилиусіх секретів і мене. Коли у 2024 році дядько Андрій пішов воювати, наша пасіка повністю опинилась під моєю відповідальністю”, — розповів Максим Гришко в інтерв’ю для видання ВСН.
Хлопець не боїться бути вжаленим. Говорить, що бджоли вже його впізнають.
“Якщо знати, як з ними поводитися, то вони не агресивні. Ходжу на пасіку в масці та костюмі, але без рукавиць. Бджоли по руках можуть лазити і не жалять, бо знають мене вже”, — каже Максим.
Крім звичайних обов’язків бджоляра, як-от підготовка до зимівлі, лікування від кліща, навощування рамок, відкачування меду, 15-річний хлопець ще й сам майструє вулики. На його пасіці є не лише дерев’яні будиночки для бджіл, а й незвичні — з очерету. Робити їх Максима навчив дядько-військовий.
Хлопець мріє збільшити пасіку до 50 вуликів та офіційно зареєструвати своє господарство, коли стане повнолітнім.


Читайте також: За чотири роки збільшив пасіку в 45 разів: як священник з Київщини став бджолярем